środa, 25 maja

Biurka z regulowanym blatem sit/stand to zdrowa alternatywa

biurka regulowane

Codzienna praca biurowa może odbić się boleśnie na naszym zdrowiu. Taki tryb życia może spowodować liczne schorzenia i wady postawy, co będzie nie tylko uciążliwe do skorygowania, ale po prostu przysporzy nam mnóstwo cierpienia. Warto zadbać o to, by zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości kręgosłupa. Ale jak dokładnie o to zadbać? Jednym z rozwiązań może być zainwestowanie w biurko z regulowanym blatem. Niesie to ze sobą jednak kilka zmian w naszych rutynowych czynnościach.

W miejscu pracy powoli staje się standardem

Wraz z przeniesieniem się wielu firm na tryb pracy zdalnej czy też hybrydowej, problem nieustannego siedzenia przy w jednej pozycji stał się poważnym problemem. Na nasze szczęście, producenci biurek od dawna znaleźli już na niego kilka sposobów. Jednym z nich jest właśnie wspomniany mebel, w którym możemy dowolnie regulować wysokość. W jaki sposób może to nam pomóc?

Otóż coraz więcej firm na całym świecie odchodzi od 8-godzinnego siedzenia przy biurku na rzecz pracy… stojąco-siedzącej. Tak! Lekarze z krajów zachodnich są co do tego zgodni, regulowany blat i zmiana pozycji są wręcz zalecane w miejscu pracy. W Skandynawii czy też Australii jest to już normą. Znaczna większość pracowników ma do dyspozycji miejsce pracy, przy którym może stać oraz siedzieć. Ten trend w ostatnich latach zaczął wchodzić także i do Polski. W naszym kraju inwestują w to głównie firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych, ale zaczyna to się coraz bardziej popularyzować.

Nie tylko do pracy i nie tylko za duże pieniądze

Na rynku natomiast możemy spotkać się z całkiem niezłą różnorodnością. Biurko regulowane można dostać w wersji bambusowej, dębowej oraz ergonomicznej. Kwestie zdrowotne to nie jest jednak jedyna zaleta takiego mebla. Jest to przecież idealne miejsce pracy czy też zabawy dla dzieci, które wciąż rosną. Nie musimy co dwa lata zmieniać przecież wszystkich akcesoriów. Za duże biurko może być dla naszej pociechy bardzo niekomfortowe. Z regulowanym blatem problem ten znika, ponieważ będzie on „rósł” wraz z użytkownikiem.

Czy ceny są wygórowane? To zależy od marki oraz modelu, ale produkt ten jest już tak popularny w kraju nad Wisłą, że drożyzną nie musimy się raczej martwić. Do tysiąca pięciuset złotych możemy znaleźć nie tylko wybrane przez nas biurko z regulowanym blatem, ale także i z innymi udogodnieniami. Od tego, ile wydamy zależy jednak, jakiej jakości produkt dostaniemy i jest to oczywistość obowiązująca także i w tej gałęzi sprzedaży.

Niezależnie, czy zastanawiamy się nad zainwestowaniem w to w celach zawodowych, czy też do domu, jest to produkt zdecydowanie warty szansy. Zwłaszcza w pracy biurowej jest to po prostu inwestycja w nasze zdrowie oraz lepsze samopoczucie. Dlaczego więc nie rozejrzeć się i nie spróbować?

1 Comment

  • siudymGLS

    Ciekawa koncepcja z tym biurkiem. Mój syn spędza po kilkanaście godzin na dobę w pozycji siedzącej. Najpierw w szkole, a potem w domu przed komputerem przeglądając internet i social media. Wygląda na to, ze w tego typu przypadku – który obecnie raczej jest normą – warto zainwestować w regulowane biurko. Czy tak inwestycja się opłaci? Najważniejsze jest oczywiście zdrowie latorośli, ale to ma także swój wymiar finansowy. Rehabilitacja dzieci, w tym związanych z wadami postawy i ortopedycznymi dolegliwościami to naprawdę spore koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.