sobota, 15 czerwca

5 najlepszych gier fantasy ostatniej dekady. Subiektywny ranking

Fantasy to gatunek, który od dawna fascynuje graczy na całym świecie. Ostatnia dekada była okresem niezwykłych osiągnięć w świecie gier fantasy, przynosząc nam wiele niezapomnianych przygód, epickich światów i fascynujących postaci. Poniżej przedstawiamy pięć najlepszych gier fantasy, które zdobyły serca graczy w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Ranking gier fantasy 2013-2023

  1. Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015): Ta gra to prawdziwa perełka wśród gier RPG. Oparta na serii książek Andrzeja Sapkowskiego, „The Witcher 3” zapewnia nie tylko wspaniałą historię Geralta z Rivii, ale także olśniewający świat, pełen tajemnic, potworów i intryg. Gracze mogą się cieszyć otwartym światem, bogatymi dialogami i wyborami, które mają wpływ na fabułę. To dzieło sztuki przekonuje zarówno pod względem rozgrywki, jak i opowieści.
  2. Dark Souls (2011): „Dark Souls” to seria, która zrewolucjonizowała gatunek gier akcji RPG. To bezlitosna gra, w której każdego gracza czekają wyzwania i nieprzewidywalne przeciwności. Jednak to właśnie ta trudność sprawiła, że „Dark Souls” zdobyło sobie wielu oddanych fanów. Nie tylko opowiada fascynującą historię, ale również zapewnia głęboką rozgrywkę, którą wielu graczom brakowało w innych produkcjach.
  3. Dragon Age: Inkwizycja (2014): „Dragon Age: Inkwizycja” to epicka gra RPG, która zabiera graczy do świata Thedas. Gracze wcielają się w rolę Inkwizytora, który musi ocalić świat przed zagrożeniem demonicznych sił. Gra zapewnia wspaniałą opowieść, rozbudowany system dialogów i rozwinięty system walki. To prawdziwy majstersztyk w gatunku fantasy RPG.
  4. The Elder Scrolls V: Skyrim (2011): Choć „Skyrim” może mieć już dziesięć lat, wciąż jest uważany za jedną z najlepszych gier fantasy w historii. Otwarty świat, wspaniała sceneria, nieliniowa fabuła i nieograniczona swoboda eksploracji czynią tę grę niezapomnianą. Możliwość tworzenia własnej postaci i wybierania własnych ścieżek rozwoju to kolejne atuty tej gry.
  5. Divinity: Original Sin 2 (2017): „Divinity: Original Sin 2” to gra RPG osadzona w pięknym świecie fantasy. To prawdziwa przygoda, w której gracze mogą badać świat Rivellon, rozwiązywać zagadki i zmierzyć się z przeciwnościami losu. Gra zapewnia bogaty system walki, niesamowite postacie towarzyszące i niezliczone możliwości wyborów, które wpływają na rozwój fabuły.

Podsumowanie

Ostatnia dekada przyniosła nam wiele niesamowitych gier fantasy, które wciągnęły nasze zmysły i umysły. Te pięć tytułów to tylko wybrane przykłady, ale każda z tych gier wnoszą coś wyjątkowego do świata gier komputerowych. Niezależnie od tego, czy preferujesz epickie opowieści czy wymagającą rozgrywkę, na pewno znajdziesz coś dla siebie w tej fantastycznej dekadzie gier fantasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *