sobota, 15 czerwca

Kamera samochodowa – na jaką warto postawić?

Kamery samochodowe, które rejestrują wszystko, co dzieje się na drodze, są obecnie instalowane w samochodach przez coraz więcej osób. Nagrania te są często jedynym źródłem dowodów wykorzystywanym w polskich sądach. Ponieważ przestępcy obawiają się, że ich zdjęcie zostanie upublicznione, samochody z zamontowanymi kamerami są mniej podatne na kradzież.

Rodzaj kamery, którą zainstalujesz w samochodzie, będzie zależeć głównie od tego, jak często jeździsz na wycieczki. Z pewnością będziesz chciał produkt z niższej półki cenowej, jeśli używasz samochodu tylko w weekendy i na krótkie wycieczki. Lepiej kupić lepszy sprzęt rejestrujący, jeśli twój zawód wymaga, abyś był przez większość czasu za pojazdem.

Dlaczego warto mieć w swoim samochodzie kamerę?

Jedna z najtańszych kamer samochodowych ma pole widzenia tylko 90°, co daje użytkownikowi widok wyłącznie na przednią część maski samochodu. Idealną opcją jest zakup rejestratora o 120-stopniowym polu widzenia, który „wyłapuje” fragment przeciwległego pasa, ścieżkę jazdy i skrawek chodnika.

Rozdzielczość poniżej 720p jest dopuszczalna przy stanie zaawansowania technicznego. Warto skoncentrować się na urządzeniach z rozdzielczościami Full HD (1920x1080px), Ultra Full HD (2304x1296px) i 2K (2560x1440px). Taka jakość bez wątpienia zadowoli najbardziej wymagających kierowców.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery do samochodu?

Nie opłaca się kupować magnetowidu z plastikowym obiektywem. Ten element może się wyginać i degradować pod wpływem ekstremalnych temperatur panujących w samochodzie. Szklany obiektyw, który zapewnia wystarczającą jasność obrazu i jest odporny na światło słoneczne, to doskonały wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *