sobota, 15 czerwca

Bydgoszcz liderem w dziennikarstwie obywatelskim. Jakość wyższa niż w medialnych molochach

Rola portali internetowych zmienia się wraz z samym internetem. Jeszcze przed laty służyły one jako niewiele więcej niż oblegane fora, miejsca spotkań ze znajomymi lub też zakupów. W czasach, kiedy strony wyglądały jak pozbawione głębszego sensu zbitki tekstu i nikt nie myślał jeszcze nad estetyką, trudno było znaleźć interesujące nas informacje. Dzisiaj sytuacja jest jednak już diametralnie inna, a internet służy jako narzędzie do niemalże wszystkiego.

Możemy tu oglądać filmy i seriale, robić zakupy za granicą, bookować hotele lub loty, sprawdzać dojazdy… Wyobraźnia jest tak naprawdę jedynym limitem w tego typu kwestiach, a sprawą najbliższego czasu jest zdigitalizowanie naszego życia w jeszcze większym stopniu niż dotychczas.

Jedną z największych rewolucji internetu jest jednak ta rewolucja informacyjna. Odbiorcy szukający najświeższych newsów przenieśli się z radia, telewizji czy też prasy – właśnie do sieci. To tutaj większość z nas dowiaduje się o wydarzeniach z Polski, świata, ale także – a może nawet przede wszystkim – szukamy tutaj informacji z regionu. Internet zazwyczaj przekazuje wieści jako pierwszy i trudno się dziwić temu, że czerpiemy informacje właśnie z internetowych portali. Jest to najszybsza i najłatwiejsza droga do zasięgnięcia wiedzy. Przykładów wcale nie trzeba szukać daleko, bo w naszej Bydgoszczy jest mnóstwo takich stron, które serwują treści o najróżniejszej tematyce.

Bydgoska sieć informacyjna. Gdzie możemy znaleźć informacje?

Bydgoszcz jest jednym z miast, w których portali internetowych mamy mnóstwo. W zależności od tego, czego szukamy, mamy do dyspozycji kilka kategorii. Obok portali informacyjnych mamy także te opiniotwórcze oraz tematyczne, które zapełniają próżnię po powoli niedomagających mediach tradycyjnych. Te pierwsze strony zazwyczaj charakteryzują się zróżnicowaną tematyką, a na nich toczą się dyskusje o sprawach miejskich, gospodarce, kulturze oraz historii Bydgoszczy. Te ostatnie z kolei specjalizują się w konkretnych dziedzinach i dostarczają nam wiadomości z interesującej nas branży. Do takich możemy zaliczyć na przykład portale historyczne, które skupiają się zwykle na dziejach przeszłości danego regionu. Tego też nie brakuje w Bydgoszczy!

Od kultury po architekturę Bydgoszczy

Jedną z takich witryn jest bydgoszcz.eu, gdzie możemy zdobyć informacje z zakresu kultury, muzyki czy też architektury. Na stronie znajdują się też treści związane z gospodarką, ale możemy też wychwycić najnowsze prace rewitalizacyjne w Bydgoszczy. W przypadku poszukiwań wiadomości z zakresu edukacji, branży turystycznej, usług lub zdrowia możemy się udać na Portal Bydgoski. Tutaj zasięgniemy informacji na temat inwestycji firmy z naszego regionu oraz wieści z rodzimego rynku pracy.

Portal dla wszystkich pasjonatów historii regionu

A co, jeśli interesują nas treści związane z konkretnymi tematami? Nie brakuje także bardziej wyspecjalizowanych portali, gdzie dominuje jedna sfera informacyjna. Przykładem takiej strony może być między innymi Łuczniczka, czyli Bydgoski Portal Historyczny. To tutaj wyłapiemy najciekawsze wydarzenia z bliższej i dalszej przeszłości miasta oraz regionu. Strona oferuje mnóstwo ciekawostek z dziejów Bydgoszczy i zaspokoi najbardziej spragnionych wiedzy mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *