wtorek, 23 lipca

Płatność Blikiem – na czym polega?

Nowe technologie i powstawanie sklepów internetowych przyspieszyły rozwój innowacyjnych form płatności. Jak płacić Blikiem?

Co to jest Blik?

Blik to metoda płatności, która umożliwia klientom dokonywanie zakupów za pomocą kilku kliknięć. To system płatności mobilnych, który został zaprojektowany, aby ułatwić i zabezpieczyć zakupy online. Jak płacić Blikiem? Aby dokonać płatności, klient musi po prostu wprowadzić swój numer telefonu i 6-cyfrowy kod PIN. Płatność jest następnie szybko przetwarzana przez bezpieczną bramkę. Blik jest akceptowany przez wiele sklepów internetowych i staje się coraz bardziej popularną metodą płatności w Polsce. Jest bardzo wygodny dla klientów, ponieważ eliminuje konieczność wpisywania informacji o karcie kredytowej lub debetowej. Ponadto zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa, ponieważ przy każdej transakcji wymagany jest numer telefonu klienta i kod PIN. Utrudnia to oszustom dostęp do konta. Blik to świetna opcja płatności dla klientów, którzy chcą w bezpieczny i wygodny sposób dokonywać zakupów online.

Płatność Blikiem na telefon – co warto o niej wiedzieć?

Blik może być wykorzystywany do wykonywania przelewów do rodziny czy znajomych. Większość banków posiada integracje z Blikiem na swoich aplikacjach i platformach online. Istnieje stosowna zakładka z wszystkimi dostępnymi akcjami i możliwością wyboru, z którego konta lub subkonta zostaną pobrane środki. Bardzo prawdopodobne jest to, że aplikacja będzie żądać podania PIN-u używanego do danej aplikacji bankowej. Weryfikacja przez odcisk palca jest w tym przypadku zazwyczaj niemożliwa. Istnieje także możliwość wspierania znajomych czy członków rodziny, gdy zaistnieje potrzeba natychmiastowej wypłaty gotówki. Wówczas jedna osoba przesyła kod drugiej, by ta mogła bezpiecznie wypłacić pieniądze z bankomatu. Blikiem można także płacić w sklepach stacjonarnych. Są na to dwa sposoby. Pierwszy jest możliwy tylko w przypadku telefonów z wbudowaną opcją płatności zbliżeniowej. Drugi zaś pozwala na standardowe wygenerowanie kodu i podanie go pracownikowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *