sobota, 15 czerwca

Usługi abonamentowe dla graczy konsolowych i PC – jakie dają możliwości?

Najwięksi producenci konsol oraz wydawcy gier prześcigają się w udostępnianiu graczom jak najatrakcyjniejszej oferty. W dobie cyfrowej dystrybucji i rozgrywek w sieci fizyczne posiadanie gier ma niemalże marginalne znaczenie. Dodatkowo oferta musi zostać uatrakcyjniona o rozwiązania, których nie ma konkurencja. Czy jeszcze jest możliwość znalezienia czegoś nowego?

PlayStation Plus i Xbox Live – jakie możliwości wiążą się z tego typu usługami abonamentowymi?

Usługi subskrypcyjne, takie jak PlayStation Plus i Xbox Live, oferują graczom konsolowym i komputerowym wiele możliwości wzbogacenia swoich doświadczeń związanych z grami. PlayStation Plus daje dostęp do ekskluzywnych zniżek, darmowych gier i ofert specjalnych. Natomiast Xbox Live oferuje bibliotekę gier bezpłatnych i możliwość gry wieloosobowej. Dzięki tym usługom gracze mają dostęp do szerokiej gamy popularnych tytułów, zarówno tych najnowszych, jak i klasycznych. Dodatkowo, dzięki usłudze EA Access, gracze mogą uzyskać dostęp do biblioteki gier EA i wersji próbnych za niską miesięczną opłatą. Te usługi abonamentowe dają graczom możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na ulubionych tytułach, a także dostęp do szerokiej gamy gier. Bez tego typu aktywnych kont nie jest też możliwe granie na konsolach przez sieć. 

Abonament na granie – biblioteka bez limitu

Wydawcy gier prędzej czy później musieli podpatrzeć pomysły ze świata filmów i seriali. Tak jak Netflix oferował nielimitowany dostęp do wszystkich treści wewnątrz platformy, tak Microsoft ma swoje Xbox Game Pass. Za opłatę abonamentową wynoszącą ułamek ceny nowych gier użytkownik ma możliwość grania we wszystkie tytuły znajdujące się w ofercie platformy. Co najciekawsze, wiele nowości już w momencie premiery wchodzi w skład Game Pass. Dodatkowo usługa jest dostępna w kilku wariantach i może być używana zarówno na komputerach PC, jak i konsolach firmy Microsoft. Odpowiednikiem tego rozwiązania na konsolach PlayStation jest PlayStation Plus Extra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *