wtorek, 23 lipca

Ubisoft poległ w Battle Royale – Ghost Recon Frontline odroczony

Ghost Recon Frontline

Gra Ghost Recon Frontline miała być pogromcą Warzone’a. Jednak po zalewie krytyki ze strony graczy po prezentacji trailera, projekt zawieszono. To kolejny po nieudanym Break Poincie niewypał w serii Ghost Recon. Czy zatem przyszłość franczyzy jest zagrożona?

Firma Ubisoft wiązała duże nadzieje z premierą GR Frontline. To miała być pierwsza gra tej firmy w niezwykle w ostatnich latach popularnej formule Battle Royale. Przygotowanie produkcji powierzono oddziałowi Ubisoftu w Bukareszcie. Prace trwały blisko 3 lata i w październiku 2021 r. miała wystartować wersja beta Frontline’a. Ostatecznie Ubisoft podjął jednak decyzję o odroczeniu bety na bliżej nieokreślony termin.

Decyzja zapadła po tym jak gracze zmiażdżyli grę po prezentacji trailera – film na YouTube’ie był na potęgę minusowany, fala niezadowolenia wylała się również w komentarzach. Co tak bardzo zirytowało graczy?

Niechciany Battle Royale

Po pierwsze Ghost Recon przez lata wyrobił sobie markę taktycznego shootera z perspektywy 3 osoby. W odróżnieniu od CoD nie była to prosta gra na zasadzie run’n’shoot. „Duchy” od Ubisoftu to gra, której istotą jest przemyślana taktyka, skradanie się, współdziałanie w teamie.

Tymczasem Ghost Recon Frontline jest grą o zupełnie innym charakterze – to Battle Royale z perspektywy pierwszej osoby. Tak radykalna zmiana nie spodobała się wiernym fanom serii.

Toporna grafika i animacja postaci

Kąśliwe komentarze posypały się również pod adresem oprawy graficznej gry. Faktycznie nie przystaje ona do współczesnych, wyśrubowanych standardów – faktury otoczenia są niskiej jakości, a animacja postaci są nienaturalne i mogą się kojarzyć z grami sprzed dekady.

Ubisof zadeklarował po odroczeniu bety, że gra zostanie zmieniona i dopracowana. Wielu graczy powątpiewa jednak w powrót Frontline’a. Być może projekt na dobre trafi do szuflady.

Porażka w tym przypadku jest tym bardziej bolesna, że to druga z rzędu wtopa w serii. Poprzednia odsłona gry – Break Point została bardzo źle przyjęta zarówno przez recenzentów i jak i graczy. Ostatnim udanym Ghost Reconem był Wildlands z 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *