sobota, 15 czerwca

World of Tanks – na czym polega fenomen tej gry?

160-milionowa społeczność graczy, tysiące kanałów na YouTube poświęconych tylko temu jednemu tytułowi – World of Tanks to prawdziwy hit gier sieciowych. Na czym polega jej fenomen?

World of Tanks – co oferuje gra?

World of Tanks (WoT) to gra typu free to play, w której gracze z całego świata toczą między sobą zaciekłą walkę. Używają do tego przeróżnych modeli czołgów, spośród których część pochodzi z okresu II wojny światowej, część zaś z czasów zimnej wojny. Rozgrywka oferuje też współczesne modele czołgów. Ale to nie wszystko. Istnieje możliwość grania czołgami sprzed II wojny światowej. Można także uzyskać dostęp do modeli, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, pozostając tylko jako prototypy, a także do modeli zupełnie fikcyjnych i pochodzących z różnych filmów. Przykładem może być tutaj Rudy „102”, znany z serialu Czterej pancerni i pies. Gra jest dostępna zarówno na komputerach PC, jak i na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Powstała też wersja mobilna gry, World of Tanks Blitz, umożliwiająca rozgrywkę zarówno na telefonach Android i iOS, ale także tabletach i Nintendo Switch. 

World of Tanks – taktyka i umiejętności

Gra, choć nagina realizm związany z prowadzeniem pojazdów i walką, stawia na system umożliwiający wykazywanie się umiejętnościami i zagraniami taktycznymi. Każdy z czołgów prowadzi się inaczej, ma inną masę, możliwą do osiągnięcia prędkość, ale także zasięg i moc rażenia. Pojazd jest podzielony na różne strefy i zgodnie z ich pierwowzorami pancerz różni się w poszczególnych punktach. Wymusza to na graczach dobrą znajomość pojazdów oraz odpowiednie manewry, polegające na zajeżdżaniu przeciwnika z konkretnej strony i ostrzale wrażliwych punktów. Szczególnie istotnym elementem planowania taktycznego jest współpraca z innymi graczami. Ci działają drużynowo, łączą się w klany i wspólnie pracują na zwycięstwo. Jeden cel, duże zaangażowanie osób rozrzuconych po całym świecie i pasjonująca rozgrywka sprawiły, że World of Tanks nie wychodzi z mody – pomimo że zachwyca fanów już od 2010 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *